Ekonomi

OSİAD, vergisini düzenli ödeyen mükellefler için indirimin yüzde 10’a çıkarılmasını istedi.

Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği (OSİAD) Genel Başkanı Süleyman Ekinci, vergisini düzenli ödeyen mükelleflere uygulanan yüzde 5’lik indirimin yüzde 10’a çıkarılmasını istedi.

Ekinci, vergisini düzenli ödeyen mükelleflere uygulanan indirimin artırılmasının faydalı olacağını belirtti.

Vergi aflarının bazı durumlarda zorunlu olmasına rağmen her zaman “Nasıl olsa yeni bir af çıkar” beklentisi yarattığını ve bu durumun düzenli ödeme alışkanlığını yok ettiğini vurgulayan Ekinci, vergi aflarının haksız rekabete yol açtığı gibi adaleti de ortadan kaldırdığını söyledi. .

Son yıllarda sistematik ödeme yapan mükelleflere teşvik amaçlı yüzde 5 indirim uygulandığını hatırlatan Ekinci, mevcut koşullarda yüksek enflasyon nedeniyle yüzde 5’lik indirimin pek mantıklı gelmediğini, bu oranın yüzde 10’a çıkarılmasının ekonomiyi rahatlatacağını hatırlattı. hem mükellefin hem de devletin alacaklarını tahsil etmesine yardımcı olur. etkili sonuçlar doğuracağını belirtti.

Ekinci dedi ki:

“Vergisini sadece 1-2 yıl değil, 5 yıl üst üste düzenli ödeyen mükellefler için indirim oranı yüzde 5’ten yüzde 10’a çıktığında hem haksız rekabetin önüne geçilmiş olacak hem de adalet unsuru uygulanmış olacak. daha da önemlisi tacirlere, tüccarlara, basiretli işletmelere yüksek indirimler yapılıyor.Devletin alacaklarını düzenli olarak tahsil ettiği sürdürülebilir bir vergi rejimi oluşturulacağına inanıyoruz.”

iscehisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu