Haber

İstanbul’da devre mülk dolandırıcılığı operasyonunda 38 zanlı tutuklandı

İstanbul’da devre mülk dolandırıcılığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 113 şüpheliden 38’i tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Dolandırıcılık ve Dolandırıcılık Soruşturma Bürosu koordinasyonunda ve Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince düzenlenen operasyonda yakalanan zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. hileli dolandırıcılık

Şüphelilerden 38’i tutuklandı, 53’ü denetim kararının yerine getirilmesinin ardından serbest bırakıldı, 22’si ise işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

Operasyon

Aynı devre mülkün ve arsanın emlak şirketi aracılığıyla çok sayıda kişiye satıldığı iddiasıyla yürütülen çalışma kapsamında İstanbul ve Yalova’da operasyon düzenlendi, mağdurlardan “reklam” adı altında para alındı. , tapu, vergi ve diğer masraflar” yabancılara ikamet tezkeresi karşılığı satılacağı vaadiyle ödenir. Soruşturma kapsamında yaklaşık 200 kişi şikayetçi oldu, Kadıköy, Ümraniye, Ataşehir ve Başakşehir ilçeleri ile Yalova’da eş zamanlı düzenlenen operasyonda 113 şüpheli gözaltına alındı.

Operasyonda yer alan lüks otomobillere el konulurken, zanlıların kabahatlerinden elde ettikleri gelirle 24 adet lüks konut satın aldıkları belirlendi.

haber-agin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu