Haber

HAK-İŞ depremde hayatını kaybedenler için anma programı düzenledi

HAK-İŞ Konfederasyonu, Miraç Gecesi’nde Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşları dualarla andı.

HAK-İŞ’ten yapılan açıklamaya göre, Konfederasyon tarafından Ankara Hacı Bayram-ı Veli Camii’nde düzenlenen “Geçmiş olsun Türkiyem, Hayırlı Olsun” temasıyla düzenlenen anma programında lokma ve süt dağıtıldı.

HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan, Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Serdengeçti, Hizmet-İş Sendikası Kurucu Başkanı ve HAK-İŞ Filistin ve Kudüs Komitesi Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile genel merkez çalışanları katıldı.

“Bu Miraç Gecesinde Hüzünlüyüz”

Programda bir konuşma yapan Arslan, Miraç Gecesini büyük bir üzüntü ile idrak ettiklerini belirterek, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlere başsağlığı, yakınlarına başsağlığı, yaralılara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başta İslam alemi olmak üzere vicdan sahibi tüm insanlığın üzüntü içinde olduğunu belirten Arslan, şöyle konuştu:

“Bu mübarek gecede tüm dualarımız depremde kaybettiğimiz canlarımız için olacak. Bir sonraki Miraç Kandili’nin depremin yaralarını sarmasını, yaralı vatandaşlarımızın şifa bulmasını, depremde yıkılan şehirlerimizin yeniden inşa edilmesini diliyoruz. ve yeniden ayağa kalkılırsa elbette özgür Kudüs’e ve bağımsız Filistin’e ulaşılacaktır.” Emekçilerin, emekçilerin ve aziz milletimizin Miraç Kandili’ni kutlarız.”

yenice-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu