Haber

Murat Emir: Özel sektör çalışanı olarak depremzedelere İşsizlik Fonu’ndan Maaş Desteği sağlanmalı

CHP Ankara Milletvekili Murat Buyruk, deprem bölgesindeki özel şube çalışanlarına destek verilmesi gerektiğini belirterek, “İşsizlik Sigortası Fonu 2022’de 33,5 milyar TL artarak yılsonu itibarıyla 124 milyar TL’ye ulaştı. Bu kaynak kullanılmalıdır. işsiz kalan veya kalacak depremzedeler için “Asgari ücret mağduru olan vatandaşlarımız biraz olsun rahatlasın” dedi.

Murat Buyruk, bugün yaptığı yazılı açıklamada, özel bölümde ücretli olarak çalışan depremzedelerin sorunlarına dikkat çekti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye seslenen Buyruk, şunları söyledi:

“10 ilde binlerce vatandaşımızı kaybettik, binlerce bina harabe durumda. Şimdi yaralarımızı sarma zamanı. Ancak hükümet henüz barınma için kurulacak çadır ihtiyacını tam olarak karşılayamadı. sorun.

“ÖZEL BÖLÜM ÇALIŞANLARI UNUTULMAMALI”

Memurların maaşlarının birkaç gün önce ödenmesi en azından iyi bir gelişme. Devlet çalışanlarının ve emeklilerin maaşları ödenirken, özel sektör çalışanlarının da unutulmaması gerekiyor. Çünkü bölgede hayat durmuş ve yüzbinlerce vatandaşımız aylarca işsiz kalacak, çalışamayacak. Bu süreçte maaş alamayınca temel ihtiyaçlarını nasıl karşılayacaklar?

“2022 YILININ PRESTİJ SONU İLE İŞSİZLİK SİGORTASI FONU 124 MİLYAR TL’YE ULAŞTI”

İşsizlik Sigortası Fonu sadece 2022’de 33,5 milyar TL artarak yılsonu itibarıyla 124 milyar TL’ye ulaştı. Bu kaynak işsiz kalacak ya da işsiz kalacak depremzedeler için kullanılmalı, mağdur olan vatandaşlarımız en az asgari ücret kadar maaş zammı ile bir nebze olsun rahatlamalıdır.”

haberkabatas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu