Seyahat

HSBC havayolu şirketlerinin hisselerini analiz etmeye başladı, küresel talebin artacağını öngörüyor

HSBC analistleri Pazartesi günü yayınladıkları bir raporda Amerikan havayolu şirketlerini değerlendirmeye başladı. Analistler, iş seyahatlerinde devam eden artışın, uluslararası uçuşlara yönelik güçlü talebin, sınırlı koltuk kapasitesinin ve pandemi nedeniyle seyahat alışkanlıklarında meydana gelen değişikliklerin havayolu sektörüne ilişkin iyimser duruşlarını teyit ettiğini belirttiler.

“Maliyet zorluklarının bir süre daha devam etmesi muhtemel olsa da, karlılığın artmasını bekliyoruz; varlıklara yapılan yatırım kontrol altında ve sektörde bazı birleşmeler yaşanabilir,” diyen analistler, bütçe taşıyıcıları yerine yerleşik tam hizmet havayollarını tercih ediyor.

“Amerikan havayolları için, 2024 yılında yolcu talebine ilişkin tahminler, ücret fiyatlarının geleceği tamamen öngörülebilir olmasa da, hem iş hem de eğlence amaçlı seyahatlerdeki sürekli canlanmanın etkisiyle olumlu görünüyor” diye devam ettiler. “Yolcu kompozisyonundaki iyileşmenin (yani yüksek gelirli iş seyahati yapanların geri dönmeye devam etmesinin), az sayıda boş koltuğun olduğu bir senaryonun, devam eden maliyet zorluklarının ve uluslararası seyahatlere yönelik güçlü talebin ücret fiyatlarının artmasına yol açacağını düşünüyoruz.”

Finans kuruluşu Delta Air Lines (DAL), United Airlines (UAL) ve American Airlines (AAL) hisselerini satın alma tavsiyesiyle, Southwest Airlines (LUV) hisselerini ise mevcut hisse pozisyonlarını koruma tavsiyesiyle değerlendirmeye başladı. Delta Air Lines HSBC için en iyi tercih.

HSBC ayrıca, havayolu endüstrisinin yapısında yakında faydalı değişiklikler olabileceğine inandıklarını, bazı taşıyıcıların rekabetçi kalmak ve mali tablolarını iyileştirmek için bir strateji olarak tamamen veya kısmen birleşmeyi düşündüklerini belirtti.

Bu makale yapay zeka teknolojisi kullanılarak üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından incelenmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu