Haber

Hayvanseverler Sokak Hayvanlarının Hakları İçin Miting Düzenledi

Bir grup hayvansever, sokak hayvanlarının sorunlarını çözmek için Ankara’da bir araya geldi. Hayvanseverler, her belediyenin sınırları içinde bir huzurevi ve kısırlaştırma merkezi kurmasını talep etti.

Türkiye’nin çeşitli illerinden Ankara’ya gelen yaklaşık 1000 hayvansever, Anıt Park’ta sokak hayvanları için ‘Büyük Ankara Buluşması’ düzenledi.

‘Sokağıma dokunmayın’, ‘Onları korumak hakkımız’ pankartları taşıyan küme, ‘Kısırlaştırın, aşılayın, yaşatın’ sloganları attı.

Grubun ismiyle ilgili açıklama yapan Hayvanların Uzun Ömürlü Hakları Konfederasyonu Başkanı Haydar Özkan, Hayvanları Koruma Kanunu’nun hayvanların rahat yaşayabilmesi ve uygun muamele görmesi için 2004 yılında çıkarıldığını hatırlattı.

Buna rağmen Özkan, yasadaki gerekliliklerin yerine getirilmediğini belirtti. ‘Hayvanları Koruma Kanunu’na rağmen 1389 belediyeden 1200’ünde hala bakımevi ve kısırlaştırma yok. Sokak hayvanı sorununun tek çözümü, her belediyenin kendi bünyesinde bir bakımevi ve kısırlaştırma merkezi kurmasıdır. Bunu yapmazsanız şimdiye kadar olduğu gibi mahalleler köpekleri büyük dev yaşam alanlarına götürme bahanesiyle birbirlerinin sınırlarına fırlatmalarını hızlandıracak ve analiz olarak önerdiğiniz 62 dev toplama alanı çöpe gidecek. sokak köpeklerinin patlamasına neden olacak ve katliamlar artarak devam edecek. Tek çözüm sürdürülebilir sterilizasyondur. Canımızı veriyoruz, canımızı vermiyoruz.dedim.

Konuşmaların ardından bir hayvansever, hayvanlara yönelik şiddete dikkat çekmek için köpek maskesi takarak bir süre kafeste bekledi.

haber-bulancak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu