Haber

Denizli’de “Türk Dünyası ve Lider Ülke Türkiye” konulu konferans düzenlendi

MHP Genel Lider Danışmanı ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruhi Ersoy, Denizli’de “Türk Dünyası ve Öncü Ülke Türkiye” konulu konferans verdi.

Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Üniversitesi iş birliğinde Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Özay Glum Salonu’nda düzenlenen programda saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

prof. Dr. Ruhi Ersoy, konferansta Türk tarihinin geçmişten günümüze kat ettiği basamaklardan ve Türkiye’nin öneminden bahsetti.

Ersoy, Türkiye’de pek çok konunun aynı anda tartışıldığını belirterek, “Tartışıp hiçbir şey yapmamaktansa, Türk dünyasının ıslahı ve milli geleceğin inşası sürecinde emek verenlere, emek verenlere daha çok saygı duyuyoruz. Geleceğe umutla bakmak için Türk asrını kavramak, Bugün, lider ülke Türkiye’nin 100. yılı olan 2023’e sayılı günler kala bunun hesabını vermeliyiz.” söz konusu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, MHP Denizli İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ve BBP Denizli İl Başkanı İsmail Karateke ile davetliler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu